Dla Biznesu, Home Office, Zdrowie

Siedzenie na piłce czy na aktywnym krześle?

Każdy z nas lubi być w formie. Wielogodzinne przesiadywanie za biurkiem jednak temu nie służy. I pewnie, jeśli cenisz sobie ruch, już zacząłeś szukać metod i sposobów siedzenia, które choć trochę odciążą Twój kręgosłup i biodra. Jedną z nich jest siedzenie na piłce. Ale czy na pewno jest to właściwe rozwiązanie do pracy?

Piłka fitness do ćwiczeń i rehabilitacji – czy warto na niej pracować

Powiedzmy sobie szczerze – nie ma jednego sposobu na pracę, a wielogodzinne spędzanie czasu w pozycji siedzącej jest zwyczajnie niezdrowe. Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie już doświadczyłeś negatywnych skutków długiego siedzenia i szukasz nowego, lepszego rozwiązania, które odmieni Twój styl pracy na lepszy. Coraz bardziej popularny trend pracy zdalnej pokazał, że zwykłe krzesła, nawet te klasyczne ergonomiczne, niekoniecznie sprawdziły się podczas pracy. Szukając nowego sposobu na pracę, która pobudza kreatywność, dba o zdrowie, ale także daje ukojenie kręgosłupowi, z pewnością natrafiłeś na pomysł wykorzystania piłki do pracy przy biurku.

Owszem, piłka wspiera aktywną pozycję siedzącą. Korzystając z niej, skłaniasz ciało do ciągłego zachowywania równowagi, co sprawia, że pracuje znacznie większa grupa mięśni, niż podczas siedzenia statycznego. Automatycznie więc napinasz mięśnie bioder, kolan i kostek, a także wzmacniasz mięśnie głębokie kręgosłupa oraz brzucha. Ponadto, siedząc na piłce, jesteś zmuszony do nieustannej korekcji pozycji ciała, przez co wykonujesz mikroruchy, które także wzmacniają barki oraz mięśnie grzbietu. Rozwiązanie więc wydaje się być strzałem w dziesiątkę, ale czy na pewno korzystne dla organizmu?

Nie do końca. Mimo wielu zalet, zastosowanie piłki przy biurku budzi kontrowersje ortopedów i fizjoterapeutów. Istnieją różne opinie na temat skuteczności poprawy kondycji i ukrwienia mięśni pleców oraz brzucha (1). Niektóre badania wskazują wręcz na problem z ergonomią piłki – jej niestabilność zwiększa ryzyko upadku oraz urazu. Dodatkowo, długotrwałe siedzenie na piłce, może spowodować nadmierny wzrost napięcia mięśni, prowadząc do ich przykurczów (2), a w dalszej konsekwencji do bólu pleców.

Nowoczesne aktywne krzesła i fotele to bezpieczna alternatywa

Jeśli więc nie piłkę, to co wybrać, jeśli dotychczasowy, nawet nowoczesny fotel do biurka nie zdaje egzaminu? Odpowiedź jest prosta – aktywny fotel do pracy. Różnica to znacznie więcej niż slogan marketingowy. Aktywne siedzenie to nowy trend, który od niedawna skutecznie podbija świat. To sposób na odzyskanie pełnej swobody ruchu za biurkiem w pełnej harmonii z ciałem. W praktyce wygląda to tak, że siedząc na aktywnym krześle typu Swopper, ciało pozostaje w ciągłym ruchu i pełnej swobodzie, ale jest znacznie bardziej stabilne niż piłka do fitnessu.

Jaka jest przewaga aktywnych krzeseł?

Swopper jest też znacznie bardziej atrakcyjny wizualnie, bo możesz dowolnie skonfigurować go zgodnie z własnymi preferencjami. Twoje aktywne wnętrze zyskuje więc nowe narzędzie do kreatywnej pracy. Swopper w dodatku występuje w kilku wersjach: z oparciem lub bez a także w wersji z kółkami lub na stabilnym stelażu. Jego podstawa zaś stanowi podpór dla amortyzującej sprężyny. Masz również gwarancję bezpiecznego zakresu ruchomości – specjalny opatentowany przegub z blokadą kąta wychylenia maksymalnie do 15. stopni. To ważne również z tego powodu, że Swopper świetnie nadaje się do pracy i nauki dla dzieci i młodzieży. Regulowana blokada w Swopperze zapobiega nadmiernemu rozchwianiu i optymalizuje pracę mięśni od pasa w dół, jest to więc bezpieczna alternatywa dla całej rodziny.

Jak działa aktywny fotel 3Dee

Jeśli jednak Twoje ciało prosić Cię będzie o częstszą zmianę pozycji, jak choćby odchylenie do tyłu, idealnie sprawdzi się tu aktywny nowoczesny fotel 3Dee. Jak sama nazwa wskazuje, zastosowano w nim innowacyjną technologię 3D, która – podobnie jak w Swopperze – nawiązuje do efektów, jakie daje siedzenie na piłce. Siedząc na fotelu 3Dee możesz swobodnie poruszać się do przodu, odchylać do tyłu a także ruszać się na boki.  Fotel zapewnia pełne wsparcie dla biomechaniki ciała i podobnie jak Swopper, fotel 3Dee bezpiecznie naprowadza na właściwe ustawienie miednicy oraz kręgosłupa tym samym przeciwdziałając tworzeniu się napięć i przykurczów. Oba aktywne siedziska są więc bezpieczniejsze dla użytkownika od piłki, gdyż dbają o mięśnie kręgosłupa i, w przeciwieństwie do piłki fitness, można ich używać przez cały dzień. Ich regulowana wysokość to ostateczny argument, który przebija piłkę – dosłownie i w przenośni – w zestawieniu korzyści. Aktywne fotele tworzą idealną kompozycję wraz z biurkami elektrycznie regulowanymi. Dzięki temu możesz częściej zmieniać pozycję, pracować na wiele różnych sposobów i czuć się doskonale.

Aktywne krzesła i fotele od Aeris to także najwyższa jakość materiałów:

 • Poszycie siedziska: Mikrofibra (kolorowe siedziska) o czterokrotnie wyższym poziomie odporności na ścieranie niż norma dla materiałów użyteczności publicznej.
 • Sprężyna (samochodowa) wykonana jest z najwyższej jakości stali.
 • Kolumna wykonana jest z wysokiej klasy aluminium, elementów stalowych oraz PEEK (bardzo wysokiej jakości tworzywo sztuczne używane m.in. do produkcji implantów medycznych używanych m.in. przy rekonstrukcjach tkanek miękkich i twardych)
 • Podstawa wykonana jest z wysokiej klasy aluminium.
 • Nośność Swoppera do 120 kg wersja standard.
 • Na produkt udzielana jest 3-letnia gwarancja

Podsumowując, siedząc na aktywnych fotelach od Aeris:

 • Dbasz o kręgosłup
 • Dostarczasz więcej tlenu do organizmu
 • Trenujesz mięśnie
 • Utrzymujesz prawidłową postawę
 • Stymulujesz krążenie
 • Przyśpieszasz metabolizm
 • Poprawiasz swoją koncentrację i nastrój

Aktywne siedzenie to świetna metoda na pobudzenie kreatywności i zwiększenie produktywności podczas pracy w pozycji siedzącej. Jeśli szukasz alternatywnego ciekawego rozwiązania podobnego do siedzenia na piłce, przekonaj się, ile dają aktywne krzesła Swopper i fotele 3Dee. Dobrym rozwiązaniem także będą inne aktywne meble, które również nie ograniczają swobody i promują zdrowy ruch. Odwiedź naszą stronę i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie

Aktywne krzesło biurowe: AERIS Swopper

Swopper to ergonomiczne krzesło do biura, które pozwala aktywnie siedzieć i pozostać w ciągłym ruchu. Aktywne / dynamiczne krzesło swopper umożliwia swobodny, optymalny ruch podczas siedzenia, pomaga w utrzymaniu  prawidłowej postawy i lepszego samopoczucia.

Aktywny fotel biurowy: AERIS 3Dee

Fotel biurowy 3Dee wspiera Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Aktywne / dynamiczne siedzenie zapewnia optymalny ruch w pracy nawet w trakcie siedzenia.

Eliot_Home-kopia-1

Biurko regulowane elektrycznie: SMART FURNITURE Eliot

Jedno biurko – mnóstwo możliwości. Eliot to połączenie wizjonerskiego projektu, nowoczesnego designu, multifunkcjonalności i zaawansowanej technologii. W efekcie otrzymujemy regulowane biurko, które inteligentnie odpowiada na twoje potrzeby. Bo to nie ty masz dostosować się do mebli biurowych, tylko one mają dopasować się do ciebie i twojej dynamiki pracy. Przechodź płynnie z trybu siedzącego na stojący i odwrotnie.