Dla Dzieci, Zdrowie

Co to jest siedzenie dynamiczne?

Wpływ na metabolizm, ciało i psychikę

Ergonomia pracy przy komputerze wkracza na nowy poziom. Świadomi konsekwencji długiego siedzenia szukamy rozwiązań, które pobudzą nasze ciało do ruchu i aktywności. Zdrowy styl życia to nie tylko uprawianie sportów i urozmaicona dieta, ale też wplatanie ruchu w czasie wykonywania zwykłych czynności.

Siedzenie jest zmorą naszego pokolenia. Siedzimy w pracy, w samochodzie, w czasie wolnym. Ruch zajmuje mało miejsca w naszym życiu, ponieważ zwyczajnie nie starcza nam na niego czasu.

Siedzenie dynamiczne Swopper to sposób na stymulowanie naszego ciała, umysłu i metabolizmu do ruchu w każdym czasie. Przeczytaj jak swoppowanie wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Metabolizm

Wszystko w naszym ciele jest w stałej aktywności. Mózg non stop analizuje informacje, krew dostarcza tlen do tkanek, a serce nieustannie wybija tempo naszego życia. Badania przeprowadzone w 2008 roku przez dr Breitheckera z Uniwersytetu w Saarland potwierdziły, że Swopper niesie pozytywne zmiany dla naszego ciała.

W trakcie badania studenci zostali poproszeni o spędzenie dwóch godzin lekcyjnych na Swopperze. Wyniki jednoznacznie wskazały, że już 90 minut swoppowania wpływa na wzrost przepływu krwi przez ciało oraz jej nasycenia tlenem. Poprawa krążenia miała także bezpośredni związek z lepszą koncentracją oraz samopoczuciem badanych uczniów. Dynamiczne siedzenie pobudza organizm do lepszej pracy i osiągania większej efektywności.

Psychika

Bezczynność sprawia, że czujemy się gorzej. Brak ruchu i sportu wpływa na spadek nastroju, koncentracji, a nawet pogorszenie snu.

Osoby regularnie uprawiające różne sporty przyznają, że nawet mała ilość ruchu każdego dnia powoduje wzrost energii i poprawę nastroju. Mówiąc najprościej, im więcej się poruszamy, tym mamy więcej siły i chęci do działania. 

HSR.life

Dr Peinecke zajmujący się zdrowiem oraz bezpieczeństwem pracy przyznaje, że siedzenie dynamiczne to świetna alternatywa dla osób siedzących za biurkiem. W badaniu EEG przeprowadzonym w 2015 roku na grupie 45 osób pracujących statycznie potwierdzono, że zarówno krótkie i długie okresy spędzone na Swopperze mają pozytywny wpływ na poprawę koncentracji i efektywności przy komputerze. Swoppowanie badanych osób podziałało jak świetna stymulacja – badani byli w stanie wykonać więcej zadań w krótszym czasie oraz osiągali lepsze wyniki wykonanej pracy.

Ciało

Najważniejszą częścią naszego organizmu jest kręgosłup. To na nim zawieszone jest całe ciało, mięśnie, kości oraz więzadła. Kręgosłup lubi ruch oraz aktywność. Statyczna praca oraz powtarzalność ruchów są dla niego wykańczające i mogą przyczynić się do pojawienia się bólów pleców oraz wad postawy.

Dynamiczne siedzenie dla Ciebie

W czasie dynamicznego siedzenia kręgosłup pozostaje w stałym ruchu w różnych kierunkach, dzięki czemu jest stymulowany i aktywowany we wszystkich możliwych ułożeniach.Jednocześnie swoppowanie wpływa na zmniejszenie napięcia mięśni, co przyczynia się do zmniejszenia bólu oraz dyskomfortu podczas pracy przy komputerze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Swoppera, skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Aktywny fotel biurowy: AERIS 3Dee

Fotel biurowy 3Dee wspiera Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Aktywne / dynamiczne siedzenie zapewnia optymalny ruch w pracy nawet w trakcie siedzenia.

Eliot_Home-kopia-1

Biurko regulowane elektrycznie: SMART FURNITURE Eliot

Jedno biurko – mnóstwo możliwości. Eliot to połączenie wizjonerskiego projektu, nowoczesnego designu, multifunkcjonalności i zaawansowanej technologii. W efekcie otrzymujemy regulowane biurko, które inteligentnie odpowiada na twoje potrzeby. Bo to nie ty masz dostosować się do mebli biurowych, tylko one mają dopasować się do ciebie i twojej dynamiki pracy. Przechodź płynnie z trybu siedzącego na stojący i odwrotnie.

Aeris Swopper

Aktywne krzesło biurowe: AERIS Swopper

Swopper to ergonomiczne krzesło do biura, które pozwala aktywnie siedzieć i pozostać w ciągłym ruchu. Aktywne / dynamiczne krzesło swopper umożliwia swobodny, optymalny ruch podczas siedzenia, pomaga w utrzymaniu  prawidłowej postawy i lepszego samopoczucia.