Dla Biznesu, Dla Dzieci, Zdrowie

Rytm dobowy aktywnego człowieka i dynamiczne / sportowe siedzenie

Czy zastanawiasz się czasem ile czasu w ciągu dnia spędzasz w bezruchu? Wyobraź sobie swój typowy dzień:

 • pobudka,
 • rozruch poranny lub inne aktywności,
 • posiłek lub jego brak,
 • jazda samochodem,
 • praca
 • … i do godziny 16:00 lub 17:00 robisz może jedną lub dwie krótkie przerwy na wypicie kawy i rozprostowanie nóg,
 • lunch,
 • jazda samochodem,
 • trening,
 • aktywności domowe/ rodzina / książka / film,
 • pod koniec dnia krótki prysznic,
 • kładziesz się do łóżka.

Bez względu na to, ile godzin chcielibyśmy dziennie przeznaczyć na aktywność fizyczną, nawet 80% czasu nasze ciało pozostaje w bezruchu, głównie w pracy i w samochodzie.

Wyniki są zaskakujące i pozostawiają wiele do myślenia. Czy jest możliwość kreowania aktywnego stylu życia przy takim trybie dnia?

Skutki długotrwałego / statycznego siedzenia

spadek energii w pracy

Chcąc nie chcą jesteśmy skazani na długotrwałe siedzenie. Praca biurowa czy praca przy komputerze wymaga od nas przyjęcia pozycji siedzącej na co najmniej kilka godzin. Jednak już po godzinie takiej pracy osoby wykonujące swoje obowiązki przy biurku obserwują u siebie dyskomfort, a nawet ból z różnych okolic ciała.

Siedzenie ma też wpływ na koncentrację i nastrój podczas pracy. Brak ruchu i aktywności podczas siedzenia na krześle do komputera ma wyraźne odbicie w samopoczuciu i efektywności osób, które pracują przy laptopie. Długotrwałe siedzenie w bezruchu powoduje spadek koncentracji i wydajności, tym samym prowadząc do sytuacji, kiedy te same czynności zajmują nam dużo więcej czasu niż gdybyśmy zażyli trochę ruchu podczas pracy.

Dynamiczne / sportowe siedzenie

Alternatywą dla długiego przebywania w bezruchu jest oczywiście wprowadzenie aktywności fizycznej w nasz dzienny rytm dobowy. Jednak jak to zrobić, kiedy po wykonaniu zwykłych domowych i zawodowych obowiązków zostaje nam od 2 do 3 godzin czasu wolnego?

Dynamiczne / sportowe siedzenie to korzystanie z produktów, które pozwalają naszemu ciału na ruch w wielu płaszczyznach podczas siedzenia. Tym samym, mimowolnie bez dodatkowego zaangażowania gwarantujemy stały ruch i aktywność dla naszego ciała w każdej godzinie siedzenia.

Siedzenie wyższej jakości

Kiedy myślimy o naszej codziennej pracy biurowej przy komputerze, ciężko sobie wyobrazić życie bez jakichkolwiek skutków długotrwałego siedzenia. Jednak siedząc na produktach dynamicznych tak jak swopper, możemy sprawić, że nie tylko ból pleców, ale także spadek koncentracji czy efektywności będą dla nas odległymi sprawami.

Swopper – aktywny styl życia

Siedzenie swopper to siedzenie pełne energii, dzięki któremu nasze ciało wprawione w ruch nie tylko stwarza idealne warunki do pracy mięśni i tkanek naszego organizmu, ale też utrzymuje równowagę między tym co napięte a rozluźnione, uniemożliwiając przeciążenia w żadnej ze struktur.

Aktywny styl życia to też wszystko to, co robimy dla swojego ciała i umysłu. Przeczytaj o tym, co to jest dynamiczne siedzenie i jak wpływa na nasz organizm.

Jeśli chcesz świadomie decydować o komforcie swojego życia, dowiedz się więcej na temat siedzenia swopper pod tym adresem