organizm świętego Mikołaja

Organizm świętego Mikołaja.

Skąd święty bierze energię na ten jeden wyjątkowy dzień w roku?

 

Wyobraź sobie, że pracujesz jeden dzień w roku. Cudowna wizja, prawda? Ale przez ten jeden dzień pracy pokonujesz tysiące kilometrów, uszczęśliwiasz miliardy osób i przenosisz tony paczek. Tak pracuje tylko jedna osoba na ziemi – święty Mikołaj.

Przeciętne zapotrzebowanie energetyczne to 2500 kcal na dzień. Zawodowy sportowiec zużywa około 3 razy więcej energii.

A Święty Mikołaj? Szacujemy, że organizm w ciągu tej jednej nocy potrzebuje aż 16 000 kcal!

Jak to możliwe, że św. Mikołaj jest w stanie rozwieźć prezenty do wszystkich ludzi na ziemi w ciągu jednej doby? Co takiego sprawia, że nasz świąteczny bohater co roku daje z siebie 1000% normy, żeby Gwiazdka była niezapomnianym i wyjątkowym czasem dla każdego z nas?Poznaj kulisy życia św. Mikołaja.

 

Organizm świętego Mikołaja

Święty Mikołaj musi być super sportowcem. Mało kto potrafi efektywnie pracować przez 24 godziny na dobę, cały czas się przemieszczając i pracując na najwyższych obrotach.

Czy przypominasz sobie Gwiazdkę bez prezentów? Święty Mikołaj nigdy nie zawodzi. Jest doskonale zorganizowanym, niesamowicie wydolnym supermanem Świąt i zawsze przychodzi do wszystkich swoich podopiecznych z ogromnym uśmiechem na twarzy i workiem pełnym starannie dobranych prezentów.

Gdzie tkwi sekret kondycji, wydolności i efektywności naszego zimowego bohatera?

Złap oddech

W każdej minucie życia wykonujemy około 15 oddechów. W ciągu doby bierzemy oddech ponad 21 000 razy. Czy tyle oddechów starczy, żeby odwiedzić każdego człowieka na ziemi i utrzymać super tempo pracy przez jedną dobę?

Oddech jest źródłem życia. Nie myślimy o to, żeby oddychać, a jednak bez tego paliwa nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować. Oddech ma też ogromny wpływ na radzenie sobie ze stresem. Im bardziej się denerwujemy, tym szybciej oddychamy, a krótki płytki oddech sprawia, że mniej tlenu trafia do naszego mózgu i nie możemy się skoncentrować.

Mikołaj z całą pewnością potrafi wziąć głęboki oddech. Układ oddechowy świętego wspaniale wspiera go w wykonywaniu obowiązków w świąteczną noc.

Świetna wydolność jego płuc prawdopodobnie wynika z jego znanego na całym świecie śmiechu. Śmiejąc się św. Mikołaj cały czas dotlenia swój organizm pozostając na high-u tlenowym i najwyższym poziomie wydolności wysiłku tlenowego, który jest niezbędny do pracy w tych ciężkich warunkach. Regularne chichotanie to świetne ćwiczenie oddechowe, a znane na świecie Mikołajowe zawołanie „Ho, ho, ho!” dodatkowo pogłębia oddech poszerzając pojemność płuc i zwiększając objętość wdychanego tlenu.

Poza tym głęboki pełny oddech pozwala mu być skoncentrowanym i skupionym na pracy nawet przez 24 godziny. Ma to też na pewno związek z klimatem, w którym przebywa Mikołaj. Zimne arktyczne powietrze docierające do płuc świętego zawiera więcej tlenu w swojej objętości, co sprawia, że mózg, mięśnie oraz inne tkanki organizmu Mikołaja są świetne dotlenione i gotowe na mega wysiłek w świąteczną noc.

Super siła

Mięśnie potrzebują naszej uwagi. To jak je traktujemy ma bezpośredni wpływ na to, czy będą wzrastać czy zanikać.

Mięśnie pomagają nam utrzymać postawę, podnosić ciężary i efektywnie pracować fizycznie. Kiedy musimy wykonać jakąś większą pracę i wysiłek, nasz mózg włącza więcej mięśni do pracy, angażując między innymi mięśnie grzbietu czy brzucha, czyli tzw. core.

Czy Mikołaj ma w takim razie dobry gorset mięśniowy? Jak traktuje swoje ciało, żeby przez rok przygotować się do wysiłku jakim jest przeniesienie prezentów dla wszystkich ludzi na świecie?

Nasz ukochany Mikołaj wie, jak zadbać o siebie. Regularny trening mięśni pozwala mu przygotować się do nadzwyczajnego świątecznego maratonu, podczas którego zużywa maksimum energii i wydolności swojego organizmu. Podobnie jak triathloniści trenujący przed zawodami, Mikołaj większość roku spędza na systematycznym treningu, który wspiera wzrost i kondycję mięśni niezbędnych do pracy tego typu. Silny core trenowany podczas noszenia paczek na mroźnym powietrzu pozwala mu na efektywne wykorzystanie zasobów swojego ciała, jednocześnie nie nadwyrężając i nie przeciążając żadnej z jego struktur.

Wnioski? Tylko regularny umiarkowany trening w ciągu roku pozwala Mikołajowi na szybkie dotarcie do każdego człowieka na ziemi i zaniesienie tylu ton worków z prezentami.

dieta na biegunie

Dieta na biegunie

Mogłoby się wydawać, że sylwetka świętego Mikołaja świadczy o jego złych nawykach żywieniowych i zamiłowaniu do słodkich ciasteczek. Jednak jego super wydolność wskazuje na coś zupełnie odwrotnego.

Kondycja Mikołaja wiąże się mocno z jego zdrową dietą, bogatą w składniki mineralne, takie jak magnez i potas odpowiadające za zdrowe i silne mięśnie. Mikołaj na pewno też zajada się rybami, które dostarczają do jego organizmu kwasów omega wspierających koncentrację i efektywność świętego.

Warto też pamiętać, że zdrowa dieta to nie tylko to, co jemy, ale ile jemy. Regularność posiłków gwarantuje Mikołajowi utrzymanie odpowiedniego poziomu stężenia cukru we krwi, co daje mu stałą mobilizację i energię do działania. „Nakarmione” mięśnie i mózg mają świetne podłoże do działania na najwyższym poziomie i osiągania super efektów pracy. Dieta świętego Mikołaja ma też wpływ na jego odporność. Czy pamiętacie, żeby kiedykolwiek Mikołaj zachorował na święta? Jego ciało nigdy nie ulega przeziębieniom i katarom, dzięki czemu nasz zimowy bohater nie opuścił ani jednej Gwiazdki.

Konkluzja? Z całą pewnością gruby czerwony płaszcz Mikołaja skrywa pod spodem świetnie wysportowane szczupłe ciało naszego świątecznego bohatera ;-).

Wieczny uśmiech

Ostatnim elementem potrzebnym w pracy Mikołaja jest nastrój.

Dobre nastawienie, zamiłowanie do zawodu i pasja do czynniki, które sprawiają, że chce nam się iść do pracy.

Czy Mikołaj lubi swoją pracę? Na pewno wykonuje swoje obowiązki z dużą radością, bo zawsze widzimy go uśmiechniętego i szczęśliwego.

Możliwość pracy z ludźmi powoduje, że praca Mikołaja jest dla niego źródłem energii i przynosi mu wiele zawodowej satysfakcji. Zadowolenie i radość na twarzach uszczęśliwionych podopiecznych daje mu power do pracy w ciężkich warunkach.

Zawsze uśmiechnięty Mikołaj

Tajemnica Mikołaja

Biorąc pod uwagę parametry wydolnościowe przeciętnego człowieka i wymogi, które spełnia Mikołaj podczas tej jednej grudniowej nocy wskazują na to, że tajemnica naszego bohatera tkwi w regularnym treningu.

Systematyczne ćwiczenia, zdrowa dieta i właściwe nawyki są w stanie zbudować taką wydolność świętego Mikołaja.

Czy w takim razie Mikołaj uzywa swoppera? Jestesmy przekonani, ze tak.

Mikolaj wie, ze siedzenie na swopper-ze poprawia krazenie krwi, dotlenienie mozgu i miesni i wplywa na koncentracje i efektywnosc pracy. Codzienne korzystanie ze swopper-a swietnie uzupelnia zdrowe nawyki, diete i trening Mikolaja, dzieki czemu co roku nasz bohater staje na wysokosci zadania roznoszac podarunki wszystkich podopiecznym.

Jesli chcesz byc jak nasz supersportowiec i superman – swiety Mikolaj, wybierz swojego swopper-a już dziś.

 

swopper- siedzenie pełne energii, stymuluje koncentrację i poprawia nastrój