Dla Dzieci

Jakie krzesło wybrać dla dziecka do biurka?

Zdrowie Twojego dziecka jest dla Ciebie priorytetem i my o tym wiemy. Codziennie dbasz o jego higienę, dietę, ale także i wspierasz dobrą postawę ciała, aby maluch w pełni zdrowia wkroczył z czasem w dorosłe życie. Z pewnością już teraz zapobiegasz także wadom postawy dziecka, korygując jego sposób siedzenia i powtarzając w kółko „nie garb się”. Dokładnie tak, jak robili to kiedyś nasi rodzice. Co jeszcze możesz zrobić? Podarować dziecku  aktywne, nowoczesne krzesło do biurka, które w równym stopniu zadba o jego zdrowie, a z czasem może nawet Cię wyręczy w dbaniu o prawidłową postawę Twojego dziecka.

Nowoczesne krzesło do biurka dla dziecka

Dzieci z natury są w ciągłym ruchu, wszędzie ich pełno i trudno usiedzieć im w jednym miejscu na dłużej. Bo ciało człowieka zostało stworzone do bycia aktywnym, o czym my dorośli, z wiekiem zapominamy siedząc całe dnie za biurkiem. Ale pułapka pasywnego  i statycznego siedzenia czyha również na najmłodszych, gdyż dzieci coraz więcej czasu spędzają na siedząco – czy to w szkolnej ławce, w domu przed komputerem podczas nauki i pracy lub  jadąc razem z Tobą w samochodzie. Czy można temu zapobiec? W stu procentach z pewnością nie, gdyż obecne czasy są na tyle zaawansowane elektronicznie, że bez komputera trudno wyobrazić sobie dziś naukę lub pracę. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie dzięki współczesnej ergonomii dziecko może być aktywne również podczas siedzenia. Nowoczesne meble dziecięce takie jak aktywny fotel lub krzesło, podążając za ruchami maluchów i wspierają zdrowy rozwój najmłodszych. W dodatku Twoje dziecko ma przy tym mnóstwo frajdy!

Ile ruchu dziennie potrzebuje dziecko?

Czy samo aktywne siedzenie wystarczy? Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia dzieci w wieku od 5 do 17 lat potrzebują minimum 60 minut wysiłku fizycznego każdego dnia. To niewiele, jednak w praktyce okazuje się, że większość dzieci nie rusza się wcale, dlatego każdy rodzaj ruchu jest ważny! Dodatkowo WHO zaleca wykonywanie bardziej intensywnego wysiłku  około 5 razy w tygodniu przez pół godziny.  Wiele dzieci uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe, jednak problem polega na tym, że niechętnie uprawiają sporty i aktywnością fizyczną w dni bez treningu.  W dodatku, jeśli siedzą na zwykłym krześle, ich aktywność spada niemalże do zera,  co zaburza naturalny rozwój ich organizmu i może doprowadzić do powstania nieprawidłowych wzorców ciała, czyli inaczej wad postawy.

Wady postawy u dzieci a długie siedzenie

Nowoczesne krzesło do biurka dla dziecka może mieć duży wpływ na kształtowanie prawidłowej postawy dziecka.  Odpowiednie ułożenie ciała zmienia się latami w trakcie dojrzewania człowieka. Zwróć uwagę, że leżący noworodek zaczyna się poruszać na boki, żeby podnieść się do wyższej pozycji, która umożliwi mu raczkowanie, a potem chodzenie. Pierwsze lata życia malucha są więc wypełnione godzinami wysiłku fizycznego, włożonego w budowanie prawidłowej postawy ciała. Kiedy dzieci idą do przedszkola, a później do szkoły, ich ciało dopada bezruch. Każdego dnia siedzą po kilka godzin w ciasnych szkolnych ławkach, a po powrocie do domu spędzają czas na krześle, bawiąc się przed komputerem lub odrabiając lekcje w pozycji siedzącej przy stole.

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej sprawia, że ciało dziecka wiotczeje – więzadła i ścięgna rozluźniają się, a układ mięśniowy osłabia się. Mięśnie pozbawione siły, nie mogą dłużej wspierać kręgosłupa i stawów w przenoszeniu obciążeń. Organizm dziecka, aby nadążyć za rozwojem i wzrostem, wykształca w sobie pozycje, które pomagają mu w codziennej aktywności. Tak powstają wady postawy takie jak: plecy wklęsłe, plecy okrągłe, skolioza, kolana koślawe, kolana szpotawe, czy płaskostopie.

Dzienna dawka ruchu i odpowiednie krzesło do komputera dla dziecka mogą wspierać malucha w właściwym budowaniu prawidłowej postawy ciała, a także dodatkowo stymulować jego ciało do ruchu i wzmacniać jego układ mięśniowy. To właśnie ta myśl przyświecała projektantom aktywnych mebli dla dzieci. Z racji ciągłej potrzeby ruchu najmłodszych, nowoczesne meble dziecięce powinny im ten ruch umożliwiać i wręcz do niego zachęcać. Idealne krzesło do biurka dla dziecka będzie więc wspierało każdą formę jego ruchu i będzie wymuszało na młodym użytkowniku przyjęcie prawidłowej postawy. A Ty w końcu przestaniesz w kółko potwarzać: „nie garb się!”.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka – tradycyjna forma czy aktywne siedzenie?

Tradycyjne krzesła do biurka dla dzieci składają się z wielu elementów podpierających ciało. Krzesło biurowe zarówno obrotowe czy nieobrotowe może mieć zagłówek, podparcie pleców, podłokietniki i inne zabudowania, które mają na celu odciążenie ciała dziecka. Jednak najnowsze badania wskazują na to, że dzieci oraz młodzież potrzebują jak najwięcej swobody oraz aktywności.

W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów aktywnych siedzisk dla dziecka. Od tych imitujących ruchy piłki – czyli Swoppstera i Swoppera, po aktywne nowoczesne meble dla dzieci w różnym wieku o różnych potrzebach.

Aktywny Swopper i jego młodszy brat Swoppster to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które lubią swobodę i wolność w poruszaniu się. Swopper i Swoppster nie zawierają elementów, które ograniczają przestrzeń dziecka, a dodatkowo ich dynamiczna budowa sprawia, że dziecko, w czasie siedzenia, jest cały czas w ruchu. Siedząc na Swopperze, dziecko dostarcza więcej energii do ciała, jego organizm jest lepiej dotleniony, a mózg bardziej skoncentrowany. Poza tym  ten młody człowiek jest cały czas aktywny, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi jego ciała. Dla maluchów z kolei, przeznaczony jest Swoppster, czyli młodszy brat Swoppera, który idealnie nadaje się dla małych dzieci i wspiera ich prawidłową postawę nawet podczas zabawy. Bo, jak wszyscy wiemy, dzieci rzadko kiedy potrafią siedzieć, nie wiercąc się.

HAG Capisco PulsHAG Capisco Puls
Eliot_Home-kopia-1
Aeris Swopper

Niezależnie czy będzie to krzesło obrotowe dla dzieci, czy krzesło do biurka dla dziecka bez kółek, dzięki prostemu systemowi regulacji, każdy model nowoczesnego krzesła lub fotela, bez problemu dopasujesz do wzrostu młodego człowieka na każdym etapie jego dojrzewania. Jest to szczególnie ważne ze względu na szybki rozwój dziecka i istoty promowania prawidłowej postawy i dbania o zdrowy kręgosłup. Warto pamiętać również, że nowoczesne meble dla dzieci to nie tylko krzesła, ale i biurko regulowane elektrycznie , które „rosną” wraz z dzieckiem.

 

Prawidłowa pozycja ciała dziecka na Swopperze

Jak pozycja ciała na Swopperze może wpłynąć na kształtowanie prawidłowej postury dziecka? W prosty, a zarazem genialny sposób:

  • Mięśnie są cały czas aktywne – dynamiczne siedzenie na Swopperze lub Swoppsterze wzmacnia mięśnie i stawy i poprawia krążenie krwi, które odpowiada za kondycję dziecka.
  • Miednica jest ustawiona w pozycji neutralnej – ustawienie obręczy miedniczej ma duży wpływ na powstawanie wad postawy, takich jak plecy wklęsłe i plecy płaskie. Właściwe ułożenie miednicy i bioder, zapobiega rozwojowi tych schorzeń i pomaga w nauce optymalnych wzorców ruchowych.
  • Kręgosłup cały czas pracuje w aktywnym rytmie – podczas siedzenia na standardowym krześle do komputera, dzieci mają tendencję do pochylania się do tyłu do pozycji leżącej lub kulenia się do przodu i garbienia się, siedzenie na Swopperze lub Swoppsterze, sprzyja aktywnym ruchom kręgosłupa i zapobiega krzywieniu się pleców podczas siedzenia.

 

zdrowe krzesło

 

Swopper i Swoppster dla dziecka

Siedzenie dynamiczne niesie wiele korzyści dla ciała człowieka. Tym bardziej jest idealne dla ciała Twojego dziecka, które będąc z ciągłym rozwoju i fazie kształtowania wymaga naszej uwagi i troski. Wybierając Swoppera jako krzesło do biurka dla dziecka, mamy pewność, że jego kręgosłup, stawy oraz mięśnie będą rozwijały się prawidłowo, budując właściwą postawę.

 

Jeśli Twoje dziecko ma swój ulubiony kolor i tylko ta jedna barwa ma prawo pojawić się w jego małym dziecięcym królestwie, bez problemu możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Nowoczesne meble dla dzieci z naszej oferty w prosty sposób skonfigurujesz zgodnie z wytycznymi małego bohatera. W końcu krzesło i biurko to małe centrum dowodzenia malucha, musi więc być zgodne z zasadami świata, w którym ten mały człowiek przeżywa swoje przygody. Stawiając na nowoczesne meble dla dzieci z naszej oferty, pomagasz dziecku być najlepszą wersją siebie, podczas gdy Ty będziesz jesteś spokojny o jego zdrowie.

Jeśli chcesz zapewnić dziecku aktywny wypoczynek i rozwój na dynamicznym krześle do biurka, zajrzyj do sklepu i wybierz Swoppera lub Swoppstera w ulubionym kolorze Twojego dziecka.

 

 

HAG Capisco PulsHAG Capisco Puls
Eliot_Home-kopia-1
Aeris Swopper