Dla Biznesu

Jak wybrać dobre krzesło biurowe?

Statyczna, siedząca praca to wysiłek dla pleców. Wielu pracowników biurowych, ale też osoby pracujące przy komputerze, szuka rozwiązania dla wygodnego i bezbolesnego siedzenia przez osiem godzin dziennie. Jak wybrać dobre krzesło biurowe do domu lub do pracy? Oto kilka wskazówek, które pomogą w wybraniu idealnego fotela biurowego.

tradycyjne krzesło biurowe

Krzesło biurowe dobre dla kręgosłupa

Najważniejsze elementy dobrego krzesła biurowego to:

  • wygoda – fotel do komputera musi być wygodny i funkcjonalny, aby dobrze się w nim siedziało podczas pracy przy biurku.
  • swoboda ruchu– ważne, aby krzesło biurowe umożliwiało naturalne oraz nieskrępowane ruchy całego ciała.
  • stabilizacja ciała –  stabilne ustawienie kręgosłupa i miednicy wspiera ergonomię ciała podczas pracy, unikając przy tym gromadzeniu się napięcia mięśniowego oraz ucisków w organizmie.

ewolucja krzesła biurowego

Najzdrowsze siedzenie to siedzenie aktywne, podczas którego często zmieniamy pozycję oraz poruszamy się w różnych kierunkach. To dzięki wykonywaniu różnych ruchów wzmacniają mięśnie, wspierające kręgosłup podczas statycznego siedzenia. W rezultacie, siedząc aktywnie unikasz pojawienia się bólu pleców oraz odciążasz krążki międzykręgowe i dodatkowo poprawiasz krążenie krwi i dotlenienie ciała. Dlatego wybierając idealne krzesło biurowe, szukaj rozwiązania, które pozwoli na dynamiczne siedzenie w wygodnej nieskrępowanej pozycji.

zdrowe i dobre krzesło biurowe

Krzesło biurowe bez oparcia i bez podłokietników?

Wybierając fotel biurowy, warto zwrócić uwagę na własne oczekiwania. Jak chcesz czuć się po ośmiu godzinach pracy statycznej w pozycji siedzącej? W najlepszej wersji – pełni energii i siły na dalszą część dnia.

Większość krzeseł biurowych dostępnych na rynku składa się z wielu elementów podpierających kręgosłup. Są to między innymi zagłówek, podłokietniki, podparcie odcinka lędźwiowego, podnóżek czy dodatkowe obudowania w krzesłach kubełkowych. Od lat słyszymy, że to właśnie dzięki tym czynnikom plecy są idealnie odciążone i podparte. Jednak każdy pracownik biurowy może przyznać, że po dłuższym siedzeniu w biurowym fotelu te elementy ograniczają zakres ruchów ciała oraz dodatkowo zmniejszają aktywność podczas pracy. W ten sposób siedzenie staje się mało energiczne i powoduje, że w ciele mogą gromadzić się różnego rodzaju napięcia oraz uciski. 

Naturalne i nieskrępowane siedzenie na aktywnych siedziskach umożliwia swobodny ruch w wielu kierunkach, dzięki czemu nie ograniczasz swojej ruchomości i stymulujesz ciało do ruchu, nawet podczas statycznej pracy. Siedzenie bez oparcia nie powoduje bólu. W czasie aktywnego siedzenia mięśnie są optymalnie napięte i odciążają w odpowiedni sposób plecy. Dodatkowo brak podłokietników i zagłówka sprawia, że mamy większy zakres ruchomości i możemy swobodnie przenosić swoje ciało w różnych kierunkach wprawiając bezustannie wszystkie stawy w ruch.

 

Jak wygląda siedzenie na aktywnym fotelu?

Aktywne fotele różnią się od tradycyjnego krzesła biurowego. Przede wszystkim:

 

  • dynamicznie siedzenie podąża za Twoimi ruchami w różnych kierunkach
  • pochylenie siedziska sprawia, że ciężar ciała przenosi się na guzy kulszowe i ustawia miednicę w prawidłowej bezbolesnej pozycji
  • szerokie i miękkie podparcie umożliwia wygodne siedzenie osobom, o każdej wadze
  • sprężyna stanowiąca główny element modułu jest przedłużeniem fizjologicznych krzywizn kręgosłupa i dodatkowo działa, jako aktywna regulacja siedzenia w czasie ruchu góra-dół
  • wyższe ustawienie aktywnego siedziska niweluje powstawanie zastojów krwi i wspiera krążenie w nogach
  • energiczne poruszanie się na aktywnym fotelu lub stołku poprawia koncentrację i zwiększa efektywność naszej pracy przy biurku

 

aktywny fotel 3Dee ruch

 

Gdzie kupić dobre krzesło biurowe?

Dobre krzesło biurowe wzmacnia Twoje ciało podczas siedzenia. Idealny fotel biurowy to nie tylko wygodne siedzenie, ale także wspieranie krążenia, dotlenienia, stymulowanie do pracy i poprawa ogólnego samopoczucia. Czy można osiągnąć to siedząc nawet osiem godzin przy komputerze? Wierzymy, że tak. Siedzenie na aktywnym fotelu może sprawić, że praca siedząca będzie ulgą dla Twoich pleców. Jeśli chcesz poczuć jak Twoje ciało odpoczywa podczas siedzenia w pracy w biurze, zajrzyj do naszego sklepu i wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Możesz także skontaktować sie z nami i zamówić aktywny fotel do testów, aby w pełni przekonać się o słuszności swojej decyzji.

HAG Capisco PulsHAG Capisco Puls
HAG CapiscoHAG Capisco na tle pięknego widoku