3Dee12-1

Jak wybrać dobre krzesło biurowe?

Statyczna, siedząca praca to wysiłek dla naszych pleców. Wielu pracowników biurowych, ale też osób pracujących przy komputerze szuka rozwiązania dla wygodnego i bezbolesnego siedzenia przez 8 godzin dziennie. Jak wybrać dobre krzesło biurowe do domu lub do pracy? Oto kilka wskazówek, które pomogą w wybraniu idealnego fotela biurowego.

tradycyjne krzesło biurowe

Krzesło biurowe dobre dla kręgosłupa

Najważniejsze elementy dobrego krzesła biurowego to:

  • wygoda – fotel do komputera musi być wygodny i funkcjonalny, aby dobrze się w nim siedziało podczas pracy przy biurku
  • swoboda – ważne, aby krzesło biurowe umożliwiało naturalne oraz nieskrępowane ruchy całego ciała
  • stabilizacja –  stabilne ustawienie kręgosłupa i miednicy wspiera ergonomię ciała podczas pracy pozwalając uniknąć gromadzeniu się napięcia mięśniowego oraz ucisków w organizmie

ewolucja krzesła biurowego

Najzdrowsze siedzenie to siedzenie aktywne, podczas którego często zmieniamy pozycję oraz poruszamy się w różnych kierunkach. To dzięki wykonywaniu różnych ruchów wzmacniamy nasze mięśnie, które wspierają kręgosłup podczas statycznego siedzenia. W rezultacie siedząc aktywnie unikamy pojawieniu się bólu pleców oraz odciążamy krążki międzykręgowe, a dodatkowo poprawiamy krążenie krwi i dotlenienie ciała. Dlatego wybierając idealne krzesło biurowe, szukajmy rozwiązania, które pozwoli na dynamiczne siedzenie w wygodnej nieskrępowanej pozycji.

zdrowe krzesło

Krzesło biurowe bez oparcia i bez podłokietników?

Wybierając fotel biurowy dla siebie warto zwrócić uwagę na własne oczekiwania. Jak chcielibyśmy czuć się po 8 godzinach pracy statycznej w pozycji siedzącej? W najlepszej wersji – pełni energii i siły na dalszą część dnia.

Większość krzeseł biurowych dostępnych na rynku składa się z wielu elementów podpierających kręgosłup. Są to między innymi zagłówek, podłokietniki, podparcie odcinka lędźwiowego, podnóżek czy dodatkowe obudowania w krzesłach kubełkowych. Od lat słyszymy, że to właśnie dzięki tym czynnikom nasze plecy są idealnie odciążone i podparte. Jednak każdy pracownik biurowy może przyznać, że po dłuższym siedzeniu w biurowym fotelu te elementy ograniczają zakres ruchów ciała oraz dodatkowo zmniejszają aktywność podczas pracy. W ten sposób siedzenie staje się mało energiczne i powoduje, że w ciele mogą nagromadzić się różnego rodzaju napięcia oraz uciski.

Naturalne i nieskrępowane siedzenie na siedzisku swopper umożliwia swobodny ruch w wielu kierunkach, dzięki czemu nie ograniczamy swojej ruchomości i stymulujemy ciało do ruchu nawet podczas statycznej pracy. Siedzenie bez oparcia nie powoduje bólu. W czasie aktywnego siedzenia nasze mięśnie są optymalnie napięte i odciążają w odpowiedni sposób nasze plecy. Dodatkowo brak podłokietników i zagłówka sprawia, że mamy większy zakres ruchomości i możemy swobodnie przenosić swoje ciało w różnych kierunkach wprawiając bezustannie wszystkie stawy w ruch.

szczęśliwi ludzie na swopper

Jak wygląda siedzenie na swopper-ze?

Siedzenie swopper różni się od tradycyjnego krzesła biurowego. Przede wszystkim:

  • dynamicznie siedzenie podąża za naszymi ruchami w różnych kierunkach
  • pochylenie siedziska sprawia, że ciężar ciała przenosi się na guzy kulszowe i ustawia miednicę w prawidłowej bezbolesnej pozycji
  • szerokie miękkie podparcie umożliwia wygodne siedzenie osobom o każdej wadze
  • sprężyna stanowiąca główny element modułu jest przedłużeniem fizjologicznych krzywizn naszego kręgosłupa i dodatkowo działa jako aktywna regulacja siedzenia w czasie ruchu góra-dół
  • wyższe ustawienie siedziska swopper niweluje powstawanie zastojów krwi i wspiera krążenie w nogach
  • energiczne poruszanie się na swopper-ze poprawia koncentrację i zwiększa efektywność naszej pracy przy biurku

cechy elementy ergonomicznego siedzenia krzesłaGdzie kupić dobre krzesło biurowe?

Dobre krzesło biurowe wzmacnia nasze ciało podczas siedzenia. Idealny fotel biurowy to nie tylko wygodne siedzenie, ale także wspieranie krążenia, dotlenienia, stymulowanie do pracy i poprawa ogólnego samopoczucia. Czy można to osiągnąć siedząc nawet 8 godzin przy komputerze? Wierzymy, że tak. Siedzenie na swopper-ze może sprawić, że zaczniesz praca siedząca będzie ulgą dla Twoich pleców. Jeśli chcesz poczuć jak Twoje ciało odpoczywa podczas siedzenia w pracy w biurze, zajrzyj do naszego sklepu i wybierz swój swopper z dostawą na następny dzień. Możesz także skontaktować sie z nami i zamówić swopper-a do testów, aby w pełni przekonać się o słuszności swojej decyzji.