Czym jest prawidłowa pozycja podczas siedzenia?

Usiądź po środku siedziska swoppera i pozwól, by moduł sprężyny stał się przedłużeniem Twojego kręgosłupa. Trzymaj równowagę i staraj się, by Twoje stopy stały równo na podłodze oraz dotykały jej całą powierzchnią.

Miednica powinna być nieco wyżej niż kolana, aby utworzyć kąt rozwarty w stawie biodrowym i kolanowym. Taka pozycja ma korzystny wpływ na krążenie. Spróbuj delikatnie podskoczyć kilka razy na swopperze a automatycznie wyprostujesz się.

Twoja przepona jest teraz rozluźniona i oddychasz głęboko, a to wpływa z kolei pozytywnie na dostarczanie tlenu do ciała i mózgu, dzięki czemu podnosisz swoją wydajność intelektualną.

Jeśli używasz swoppera w pracy, musisz pamiętać jedynie o tym, by przesunąć swój ciężar tak, aby przybliżyć siedzenie do biurka. To automatycznie ustawia Twoje ciało w pozycji, niekrępującej ruchów kręgosłupa, który jest wyprostowany, podczas gdy miednica pozostaje lekko pochylona. To najlepsza postawa. Moduł sprężynowy swoppera powoduje nachylenie siedziska do przodu, co zapobiega garbieniu się (jak to się dzieje w przypadku tradycyjnych krzeseł biurowych).


W czym pomaga „swoppowanie”?

Ruch w różnych kierunkach, który wykonujesz siedząc na swopperze lubimy nazywać „swoppowaniem”. Nazwa ta wzięła się z angielskiego słowa „swop”, które oznacza zamianę, i jak żadne inne wpisuje się w charakter marki, której celem jest przekonanie Cię, do tego, byś zamienił swoje dotychczasowe przyzwyczajenia na nowe – takie, które będą wspomagać Twój organizm i utrzymywać Twoje ciało w formie. „Swoppowanie”, bowiem w przeciwieństwie do zwykłego, pasywnego siedzenia, wzmacnia mięśnie kręgosłupa i odciąża krążki międzykręgowe. Co więcej, zapobiega ono zatorom w nogach, a Ty czujesz się pełen energii przez cały dzień. Automatycznie przyjmujesz poprawną pozycję podczas siedzenia, a to chroni Cię przed bólem kręgosłupa. To bardzo praktyczne rozwiązanie – siedząc przez cały dzień w biurze, robisz jednocześnie coś dobrego dla swojego zdrowia, nawet tego nie zauważając!


Czy mogę siedzieć cały dzień bez oparcia?

Tak. Swopper został tak zaprojektowany, aby człowiek mógł robić to, co leży w jego naturze – poruszać się (nawet w czasie siedzenia). Niezależnie od tego w jakich okolicznościach i w jaki sposób się poruszasz nie potrzebujesz oparcia. Podczas „swoppowania” też nie będzie Ci ono potrzebne.

Swopper jest zupełnym przeciwieństwem tradycyjnych krzeseł. Siedząc na nich przez wiele godzin potrzebujesz podparcia, ponieważ się nie poruszasz. Musisz wiedzieć, że Twoje mięśnie nie zostały stworzone do tego, by tkwić długo w jednej pozycji. W związku z tym prawie zawsze kończy się to bólem pleców i napięciem mięśniowym. Mięśnie potrzebują pracować. Poprzez długotrwałe siedzenie w bezruchu czynisz je słabszymi i sprawiasz, że przestają być one zdolne do podtrzymywania Twojej sylwetki w wyprostowanej pozycji. Inaczej wygląda jednak sprawa ze swopperem, ponieważ siedząc na nim pozostajesz aktywny, ćwiczysz i wzmacniasz poszczególne partie mięśni.

Jeśli podczas początkowej fazy przyzwyczajenia do siedzenia na swopperze odczuwasz drżenie w okolicy kręgosłupa lub usztywnienie mięśni grzbietu, to jest to dobry znak. Mięśnie, które przez długi czas były nieaktywne ponownie budzą się do życia! Najlepszą rzeczą jaką możesz w tym czasie zrobić to delikatne podskakiwanie na swopperze i częste zmienianie pozycji. Zwiększy do krążenie i dopływ krwi do mięśni i sprawi, że Twój organizm zacznie pozbywać się szkodliwych substancji, które powodują dyskomfort.

Podsumowując – ruch jest najlepszą receptą na ból pleców.


Siedzenie na swopperze jest trudne…

Jeśli odczuwasz dyskomfort okolicy pośladkowej (czujesz zlokalizowane tam guzy kulszowe), oznacza to, że zbyt długo siedziałeś bez ruchu. Wstań na chwilę lub poruszaj miednicą w różnych kierunkach. Nasze doświadczenie pokazuje, że po pewnym czasie ciało przyzwyczaja się do siedzenia na swopperze, a to nieprzyjemne odczucie znika.

Ogólnie rzecz biorąc guzy kulszowe są kośćmi z natury przeznaczonymi do siedzenia – jednak nie przez wiele godzin i do tego w jednej pozycji. Jeśli wciąż odczuwasz guzy kulszowe siedząc na swopperze i jest to odczucie bardziej intensywne niż w przypadku innych krzeseł, to wynika to z faktu, iż swopper posiada specjalne wypukłe siedzenie. Jest to zabieg celowy – przełożenie nacisku na guzy kulszowe powoduje lekkie nachylenie kręgosłupa do przodu, w stronę okolicy lędźwiowej (lordoza), co koresponduje z naturalną krzywizną kręgosłupa podczas stania. Tradycyjne krzesła przynoszą często odwrotny efekt.


Czy swopper jest dostępny w różnych obiciach?

Obecnie proponujemy Ci do wyboru standardowy materiał do użytku w biurze oraz specjalny materiał przeznaczony do gabinetów kosmetycznych i medycznych.


Czy ze swoppera mogą korzystać także dzieci?

Tak. Ruch jest tak samo potrzebny dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Siedzenie bez ruchu szkodzi młodemu kręgosłupowi. Jest również niekorzystne dla rozwoju intelektualnego i koncentracji. Ze swoppera mogą korzystać starsze dzieci, o masie ciała równej lub wyższej niż 40 kg.


Czy swopper posiada wersję z kółkami?

Tak. Swopper z kółkami jest idealny dla wszystkich, którzy chcą zmienić swój dotychczasowy sposób siedzenia na najzdrowszy rodzaj pozycji podczas pracy w biurze. Przy tym jednak pracują przy długich biurkach lub mają do czynienia z dużymi, łączonymi powierzchniami roboczymi. W takim przypadku kółka dają większą mobilność i zwiększają zakres ruchu. Niezależnie od dodatkowego wyposażenia swopper dalej spełnia swoją podstawową funkcję – zachęca do ruchu w czasie siedzenia i utrwala prawidłową pozycję podczas wykonywanych obowiązków. Nie uciska i nie powoduje bólu kręgosłupa. Do wyboru są wszystkiego kolory w jakich występuje swopper w wersji bez kółek, i jeśli tylko będziesz miał na to ochotę, możesz do niego zamontować także oparcie.


Jaka jest różnica pomiędzy swopperem a piłką do ćwiczeń?

Porównując siedzenie na piłce z siedzeniem na swopperze możemy wymienić następujące korzyści wynikające z używania swoppera:

  • Swopper zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki blokadzie głównego przegubu: nie wyślizguje się.
  • Dzięki swopperowi można szybko i łatwo dostosować trzy funkcje do indywidualnych potrzeb: wysokość siedziska, siłę sprężyny i intensywność ruchu na boki.
  • Swopper ma przyjemną powierzchnię siedziska, wykonaną z wysokiej jakości mikrofibry:  siedzisko jest oddychające, łatwe w utrzymaniu czystości.
  • Swopper ma ponadczasowy, innowacyjny i oryginalny wygląd, który zdobył wiele międzynarodowych nagród. Łatwo można go dopasować do każdego wnętrza.